HAKKIMIZDA

Firmamız Chokay, organik tarım ve kayısıcılık sektöründe uzun yıllara dayanan bilgi ve tecrübesi ile  2010 yılında Chokay markası ile Çikolatalı Kayısı üretimine başladı. Yeni damak tatları yakalayan firmamız, doğal gün kurusu kayısıyı, kayısı çekirdeği ve çikolatayı bir araya getirerek çikolata sektöründe yeni bir çığır açtı.

Üretimlerimizi 2010 yılında Tarım ve Köy İşleri Bakanlığından aldığımız izin sertifikası ile yapmaktayız. Bünyemizde, dökme ve ambalajlı ürünlerde 100 fazla  ürün çıkarılmaktadır.  Kendi imalatımızda ürettiğimiz bütün ürünler Chokay Çikolatalı Kayısı  firmamıza aittir.

İlk kez firmamızın kurucusu Seyfullah Özdemir tarafından 2010 yılında yapılan ve patenti alınan Çikolatalı Kayısı daha sonraki yıllarda farklı kişi ve firmalarca taklit edilmiştir. Seyfullah Özdemir bu hususta verdiği hukuk mücadelesini kazanmış olup, ürünlerimizi taklit eden firmalara mahkeme kararı ile yaptırım uygulanmıştır. Çikolatalı Kayısı ve özel ismi Cimix olan çikolatalı kayısı çekirdeği firmamızın başlıca patentli ürünlerindendir.